سر و کله مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس دوباره پیدا شد

صدآنلاین : مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس درباره حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا بیانیه‌ای منتشر کرد.

به گزارش صدآنلاین مهدی رسول پناه، مدیرعامل سابق باشگاه پرسپولیس درباره حذف این تیم از لیگ قهرمانان آسیا بیانیه ای منتشر کرد.

"بنام خدا

"ناله را هرچند می خواهم که پنهانی کشم
سینه می گوید که من تنگ آمدم، فریاد کن"

مقصران فاجعه حذف سرخابی ها از آسیا، فرار رو به جلو را بس کنید!

با نیم نگاهی به تاریخ گذشته فوتبال می‌بینیم ، از سال ۲۰۱۶ کنفدراسیون فوتبال آسیا مقررات و شرایط صدور مجوز حرفه ای را به فدراسیون ها و باشگاه ها اعلام کرده است. لذا تمام مدیران قبلی پرسپولیس هم ناچار بودند با مشکلات حادث شده دست و پنجه نرم کنند، ولی باز توانستند و مجوز حرفه ای را گرفتند.

در دورانی که مسئولیت باشگاه پرسپولیس بعهده ام بود، *مشکلات عدیده و متفاوت کم نبود!*

مالیاتی که وزارت ورزش باید پاسخگوی آن باشد، وجود داشت. بدهی پرسپولیس به برانکو سر جایش بود _ وزارت ورزش، مالک مشترک پرسپولیس و استقلال بود و تحریم هم بود .
لکن
حتی در دوران تصدی مدیریت ام، از سویی دیگر چندبار نامه به AFC برای دریافت پول(حدود۲/۸۰۰/۰۰۰هزاردلار ) پرسپولیس *بابت حضور در فینال آسیا،* ارسال کردیم.

طلب برانکو که بزرگترین بدهی تاریخ پرسپولیس بود که مربوط به دوره مدیریت ما نبود، باشگاه پرداخت کرد.

*جناب آقای صدری بزرگوار*
متاسفانه پرسپولیس از لیگ آسیا حذف شد!!!
حالا چرا برای طفره رفتن از مسئولیت پذیری، بدنبال پیدا کردن مقصرِ حذف پرسپولیس هستید؟
نگاهی به آیینه بیندازید.

*یک کلام، ختم کلام:*

_اگر طلب کالدرون را بموقع (بمحض قطعیت و اعلام فیفا در فرجه ی قانونی) پرداخته بودید، شاید پرسپولیس حذف شدن را نظاره گر نبود._

خوب میدانید
و
سوابق مبین این است که پرسپولیس یکی از نماینده های موفق ایران در لیگ قهرمانان آسیا بود. مگر نه آنکه آنچه را که فی الحال بر طبل توجیه می نوازید و بعنوان موانع به نمایش گذاشتید،
از جمله مالیات و مالکیت مشترک و موارد دیگر هرسال این موارد وجود داشت و قابل حل بود!
*نکته ی مهم ،*
بر اساس مستندات و اظهارنظر کارشناسان مربوطه، نداشتن بدهی قطعی در فیفا طبق آخرین مهلت قانونی اعلامی ازسوی AFC می‌باشد که مدیریت برای گذر از شروع این بحران به موقع عمل نکرد تا اینکه بهانه ای مهم برای حذف پرسپولیس باشد.

در بیانات سابق خود اظهار کردید ۹۸٪ مدارک ارسالی به AFC تایید شده، *چرا ۲٪ دیگر تایید نشده است!؟*
مگر AFC مدارک را با معیار کیلویی (غیر از مقررات قانونی) تایید میکند؟ یا ارائه مستندات خارج از واقعیت در شان و مرتبه ی پرسپولیس است!

واقعاً این اظهارات جنابعالی جای تاسف دارد.
*جالب است تقصیر و کوتاهی در اقدام به موقع را گردن اظهارات دیگران هم می اندازید!*
لازم به یادآوری نیست که
مگر فراموش کردید این‌ خود شما بودید که به هواداران مژده دادید که مجوز حرفه ای صادر شد تا خبرِ آن، شوق کاذبی بر هوادار و تیم و بازیکنان مستولی گردد. دلهایی که به امید درخشیدن دوباره بازی های مهم امیدوار بود را به یکباره برهم زده و روزنه ی نور را به تاریکی رهنمون کردید!
آیا AFC صحبتهای شما را رصد نمی کرد؟
پر واضح است که مدیران قبل، مجوز حرفه ای را با همین مشکلات گرفتند و جار و جنجال بپا نکردند.
آیا بهتر نبود شما سکوت پیشه می کردید.
هواداران فهیم با نگاهی به دوران مدیریتی میدانند که یکی از نکات مهم این پرونده، مدیریت قبل از جنابعالی (آقای سمیعی) بودند. زیرا در پرونده کالدرون تاریخ ابلاغ رای در پرداخت بدهی ایشان در خردادماه بود ، آقای سمیعی با توجه به فرصتی که داشتند می‌توانستند برای حل آن اقدام کنند.
*آیا این سهل انگاری و بی توجهی به این‌ مهم دلیل موجهی دارد؟*
از آقایان سمیعی و شکوری انتظار می رود تا در مورد عملکردشان در دوره مدیریت خود برای هواداران شفاف سازی کنند تا مقصران این افتضاح تاریخی در مورد مدیران خاطی مشخص شوند و بنده هم در این راستا قطعا پیشقدم خواهم بود.

جای سوال است در این راستا، شما با علم به این مساله که سرپرست و رییس هیات مدیره بودید؛ اگر نمی توانستید همانند آقای سمیعی استعفا می دادید!

چرا با وجود تیم قدرتمند و بازیکنان درخشان این فرصت طلایی را به سخره گرفته و تلاشی در رفع موانع معمولی همیشگی نداشتید که حال با افتضاح تاریخ فوتبال پرسپولیس روبرو هستید. لطفا به جای پاسخگویی از این معضل ، بیهوده به طفره نروید چرا که دیگر سیاست فرار رو به جلو، نخ نما شده است.

ناگفته پیداست که در این رهگذر نهادهای نظارتی در مورد پرونده کالدرون پیگیرند.
مدیری که در این شرایط باید راهگشا باشد چرا صبح تلویزیون، ظهر رادیو ، بعدازظهر اینستاگرام و شب در کلاب هاوس حضور فعال داشته باشد، چگونه از او میتوان انتظار درآمدزایی برای این باشگاه بزرگ داشت تا بتواند امثال پول کالدرون را به موقع تسویه کند؟

*تا در آخر حذف پرسپولیس دامنگیرمان شود.*
هواداران فهیم درک می‌کنند
و می دانند بی تردید با توجه به دامنه ی مسئولیت مدیریتی خطیرتان، مسئول خسارت مالی و معنوی وارده بر اعتبار پرسپولیس و هوادارانش شما هم هستید.
بی شک اهمیت اقدامات نهادهای های نظارتی بر هیچ کس پوشیده نیست و آنها اختیارات ‌و وظایفشان را خوب میدانند تا سایر مسببین این فاجعه را پاسخگو سازند."

مهدی رسول پناه
۱۹ دی هزار و چهارصد شمسی

انتهای پیام/

به اشتراک گذاری این مطلب!

پسر ۱۸ ساله در بهمئی خود را حلق آویز کرد

این گیاه برای رفع آشفتگی و ناراحتی‌های معده و پاک کردن اخلاط سینه مفید است

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه