هفته سیزدهم؛ ملوان بدنبال حفظ صدرنشینی و شهرداری آستارا درپی فرار از قعرنشینی

هفته سیزدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول کشور از عصر جمعه آغاز می‌شود که ملوان برای تداوم صدرنشینی و شهرداری آستارا برای فاصله گرفتن از تیمهای انتهای جدولی نیازمند پیروزی هستند.

تیم فوتبال ملوان بندرانزلی در هفته سیزدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور میزبان شمس‌آذر قزوین است اما شهرداری آستارا باید در اهواز مقابل تیم قدرتمند استقلال خوزستان قرار گیرد.

البته دیدار تیمهای فوتبال ملوان بندرانزلی و شمس آذر قزیون (بادران سابق) به دلیل آماده نبودن ورزشگاه تختی بندرانزلی، همانند سایر دیدارهای خانگی ملوان، در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار می‌شود.

نیاز به پیروزی ملوان برای تداوم صدرنشینی

ملوانان که چند هفته ای است در صدر جدول رده‌بندی رقابتهای لیگ دسته اول کشور تکیه زده‌اند، برای تدوام و حفظ صدرنشینی خود در دیدار برار شمس‌آذر قزوین فقط به پیروزی نیاز دارند تا با کسب سه امتیاز این بازی خانگی همچنان روند صدرنشینی خود را ادامه دهند.

با توجه به فاصله کم امتیاز تیمهای بالای جدولی، اگر ملوانان در این دیدار خانگی خود حتی به نتیجه مساوی دست یابند، به احتمال زیاد جایگاه صدرنشینی این تیم به خطر خواهد افتاد و به همین دلیل کادرفنی و بازیکنان ملوان فقط به کسب پیروزی فکر می کنند.

هم اینک این نماینده گیلان با کسب ۲۴ امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارد و این در حالی است که مس کرمان با ۲۳ امتیاز و استقلال خوزستان با ۲۲ امتیاز به ترتیب در ربته‌های دوم و سوم جدول قرار دارند و جدی‌ترین تعقیب کنندگان ملوان در صدر جدول بشمار می‌روند.

با این وجود اگر تیمهای مس کرمان و ستقلال خوزستان برابر حریفان خود در هفته سیزدهم به برتری دست یابند و از سوی دیگر ملوان نتواند در دیدار خانگی مقابل شمس آذر قزوین به پیروزی برسد، به طور حتم صدرنشینی این تیم به خطر خواهد افتاد.

از سوی دیگر ملوانان تاکنون در بازی های خانگی خود بسیار خوب ظاهر شده و نتایج قابل قبوبلی را گرفتند که یکی از دلایل مهم این امر، پیوستگی خطوط مختلف این تیم است که منجر می‌شود تا ملوانان هنگام حمله، با تعدا نفرات بیشتری در محوطه جریمه حریفان خود ظاهر شوند.

همچنین تیم ملوان هنگام دفاع نیز چنین شرایطی را دارد و خط هافبک این تیم هنگام هجوم تیم حریف، به کمک خط دفاعی خود می‌رود تا در این بخش نیز این تیم از لحاظ نفرات بیشتر از تیم حمله کننده باشد و به همین دلیل وبا وجود درخشش خط دفاعی، ملوانان در طول ۱۲ هفته گذشته کمترین گل را دریافت کرده اند.

به هرحال تیم ملوان برای اینکه بتواند صدرنشینی خود را حفظ کند نیازمند پیروزی در دیدار برابر شمس آذر قزوین است چون بازی بعدی این تیم باید در خارج از خانه برگزار شود و به همین دلیل ملوانان با تفکر پیروزی و با یک ترکیب هجومی رو در وری شمس آذر قزوین قرار خواهند گرفت.

از سوی دیگر پیروزی ملوان برابر حریفش ، به سود شهرداری آستارا دیگر نماینده استان گیلان در این رقابتها نیز است چون شمس آذر قزوین با شهرداری آستارا هم امتیاز است و فقط به دلیل تفاضل گل، یک پله بالااتر از این تیم در جدول رده‌بندی قرار گرفته است و به همین دلیل، شکست شمس آذر مقابل ملوان ، به سود شهرداری آستارا نیز می باشد.

هم اینک و تا پایان هفته دوازدهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، ملوان بندرانزلی با کسب ۲۴ امتیاز در صدر جدول قرار دارد و تیم شمس آذر قزوین نیز با کسب ۱۴ امتیاز در رتبه یازدهم جدول رده بندی قرار گرفته است.

شهرداری آستارا برای فاصله گرفتن از تیمهای انتهای جدولی نیازمند کسب امتیاز است

اما تیم فوتبال شهرداری آستارا دیگر نماینده گیلان در رقابتهای لیگ دسته اول کشور در هفته سیزدهم این مسابقات در دیداری همزمان باید در اهواز رو در روی استقلال خوزستان قرار گیرد که به طور حتم این نماینده گیلان کار سختی در اهواز پیش رو دارد.

هفته سیزدهم؛ ملوان بدنبال حفظ صدرنشینی و شهرداری آستارا درپی فرار از قعرنشینی

شهرداری آستارا  که در چند هفته گذشته نتوانسته نتایج قابل قبولی را کسب کند، هم اینک در نیمه دوم جدول رده بندی قرار گرفته و اگر در دیدار برابر استقلال خوزستان که یکی از مدعیان فصل جاری لیگ دسته اول است، متحمل شکست شود، به تیمهای انتهای جدولی نزدیکتر می‌شود.

هم اینک فاصله شهرداری استارا ، با ۲ تیم پایین تز از خود به ترتیب ۲ و یک امتیاز است و اگر این تیم بازی را برابر استقلال خوزستان واگذار کند و تیمهای سایپا و استقلال ملاثانی که پایین تر از شهرداری آستارا   قرار دارند برابر حریفان خود پیروز شوند، بالاتر از این تیم در جدول رده بندی قرار می گیرند و به همین دلیل کسب امتیاز این تیم در اهواز بسیار مهم است.

این در حالی است که فاصله شهرداری آستارا با تیم نهم جدول فقط یک امتیاز است که اگر این تیم در یکی ۲ بازی خود بتواند نتایج قابل قبولی را کسب کند، حداقل چند پله درجدول رده بندی صعود می‌کند و علاوه بر اینکه فاصله‌اش را با تیمهای انتهای جدولی افزایش می‌دهد، به نیمه اول جدول نیز صعود می‌کند.

از سوی دیگر مسئولان شهرداری آستارا هفته گذشته پایان رافت را به عنوان سرمربی درخاتیار گرفتند تا این مربی بومی جانشین فرشاد پیوس در شهرداری آستارا شود که رافت نیز هفته گذشته در اولین دیدارش در ورزشگاه وحدت آستارا مغلوب حریفش شد.

به همین دلیل هم اینک پایان رافت به همراه تیمش مترصد کسب امتیاز در دیدار برابر استقلال خوزستان است تا شهرداری آستارا اولین امتیازش را با سرمربی جدیدش در یک بازی خارج از خانه کسب کند تا هواداران این تیم امیدوار به آینده شهرداری آستارا باشند چون این تیم فصل گذشته با هدایت این مربی در نیم فصل اول نتایج بسیار خوبی را کسب کرد و قهرمان دور رفت شده بود.

از سوی دیگر هم اکنون تیمهای شمس آذر قزوین ، پارس جنوبی جم و رایکا بابل نیز به همراه شهرداری آستارا ۱۴ امتیازی هستند که به دلیل تفاضل گل، شهرداری آستارا پایین تر از شمس آذر قرار دارد اما از رایکا بابل و پارس جنوبی جم بالاتر است و به همین دلیل با یک شکست، این تیم چند پله در جدول نزول می‌کند.

همچنین تیمهای سایپا با ۱۲ امتیاز و استقلال ملاثانی با ۱۱ امتیاز دیگر تهدیدکنندگان شهرداری آستارا هستند و به همین دلیل یاران پایان رافت برای اینکه از تیمهای انتهای جدولی فاصله بگیرند، نیازمند کسب امتیاز در بازی‌های خارج از خانه خود نیز هستند.

این در حالی است که اگر تیم شهرداری آستارا بتواند در بازی خارج از خانه خود تیم استقلال خوزستان را متوقف کند، نه تنها با دستان پر به خانه باز می‌گردد، از سوی دیگر توقف استقلال خوزستان به سود ملوان صدرنشین است چون یکی از تعقیب کنندگان این تیم در صدر جدول، امتیاز از دست می‌دهد.

بنابراین بازی نمایندگان گیلان در هفته سیزدهم نه تنها برای آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، بلکه برتری هر کدام از نمایندگان گیلان برابر حریفان خود، به سود دیگر نماینده فوتبال گیلان نیز خواهد بود که با این وجود، هر ۲ بازی تیمهای گیلانی در سرنوشت آنان در جدول رده بندی بسیار مهم و تاثیرگزار است.

تا پایان هفته دوازهم رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور ، تیم استقلاال خوزستان با کسب ۲۲ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار دارد و تیم شهرداری بندرآستارا نیز با کسب ۱۴ امتیاز در مکان دوازدهم جدول قرار گرفته است.

در رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور جام آزادگان، ۱۸ تیم در یک گروه به صورت دوره‌ای و رفت و برگشت با هم به رقابت می‌پرداند که تیمهای ملوان و شهرداری بندر آستارا نمایندگان استان گیلان در این لیگ هستند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

بایدن با حمله به من در تلاش برای سرپوش گذاشتن بر بی لیاقتی خود است

هشدار درباره آغاز موج سهمگین ششم کرونا در کشور

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه