صدآنلاین: برد در آزادی طلسمی طولانی برای تی تی ها شده و این موضوعی است که هیچ هوادار تراکتوری نمی تواند به آن عادت کند!

به گزارش صدآنلاین، تراکتور باتوجه به تعداد هوادارانش و کری های شدید تی تی ها با سرخابی ها مخصوصا پس از صعود دوباره این تیم به لیگ برتر همواره بازی های جذابی با آبی و قرمزهای پایتخت داشته و مسابقات این تیم آذربایجانی با دو تیم دیگر پرطرفدار ایران همیشه جزو بازی های تماشایی، دیدنی و پر از کری بوده است. تیم محبوب شمالغرب کشور پس از صعود به لیگ برتر هیچ وقت تیمی آسان برای پرطرفدارهای تهرانی نبوده و این دو تیم را اکثرا به دردسر انداخته است. از نتایج درخشان تی تی ها می توان به کسب پیروزی ۴ بر ۱ مقابل استقلال در آزادی و پنج برد پی‌در پی این تیم مقابل پرسپولیس اشاره کرد؛ نتایجی که در ابتدای دهه ۹۰ رقم خورده و آنقدرها هم دور از ذهن نیستند.

 

با این حال تیم دوست داشتنی ترک زبانان ایران چند سالی هست که از روزهای پرفروغ خود فاصله گرفته و نتایج این تیم این فصل باعث سرخوردگی شدید تی تی ها شده است. تغییرات پی در پی، سوء مدیریت، عدم ثبات و نبودِ تماشاگر به دلیل شیوع جهانی ویروس کرونا همگی از دلایل تاثیرگذار تضعیف تراکتور در این مدت هستند که باید چاره ای برای بیرون آمدن از این ورطه توسط مسئولان ذی ربط اندیشیده شود. اما این نتایج بیش از هر چیزی، به آمار پرشورها مقابل سرخابی ها لطمه زده است. تیم قرمزپوش آذربایجانی بیشترین باخت و عدم پیروزی را در این مدت مقابل استقلال و پرسپولیس تجربه کرده، مسابقه هایی که از اهمیت بسیار زیادی برای تیفوسی های تراکتوری برخوردار هستند و یک درخشش در تک بازی مقابل این دو تیم می تواند هر مربی یا بازیکنی را برای همیشه بدل به فردی محبوب نزد پرشورها کند. باتوجه به باخت هفته اخیر تراکتور مقابل پرسپولیس و همچنین باخت این تیم مقابل استقلال در هفته سوم همین فصل، اشاره ای داشته ایم به نتایج فاجعه بار و حسرت تراکتور مقابل سرخابی های پایتخت که خواندن آن خالی از لطف نیست.


5 سال از آخرین برد تی تی ها در آزادی می‌گذرد!

تراکتور آخرین بار 12 آذر 1395 در چارچوب هفته سیزدهم لیگ شانزدهم توانست با نتیجه 2 بر 1 با دبل فرزاد حاتمی درمقابل تک گل کاوه رضایی، استقلال علیرضا منصوریان را شکست دهد. از اسامی نفرات گلزن و سرمربی کاملا می توان به قدمت قضیه پی برد! از آن روز به بعد، آذربایجانی ها در لیگ برتر 11 بار در تهران بازی کرده اند که هیچ گاه برنده نشده اند و تنها دو تساوی در این 5 سال حاصل کارشان بوده است! موضوعی که باعث شده تا تیفوسی های تراکتوری به هیچ مربی یا بازیکنی برخلافه رویه قبلی‌شان عشق و علاقه وافری نشان ندهند.

-

 

 

شکست پرسپولیس در تهران، یک رویای دوردست 7 ساله!

اگر یک هوادار خردسال از بی شمار هواداران بزرگ و کوچک تراکتور، 7 ساله باشد هیچ خاطره ای از برد تیمش مقابل پرسپولیس در زندگی به یاد ندارد! 14 شهریور 1393 آخرین برد تراکتور مقابل پرسپولیس در آزادی است که شاگردان رسول خطیبی توانستند با برد در تهران موجبات اخراج علی دایی را فراهم کنند. این انتظار طولانی موضوعی است که باعث سرخوردگی شدید تی تی ها شده و آن ها به هیچ وجه نمی توانند خود را به این شرایط که حتی نسبتا طولانی هم بوده عادت دهند. حتی بازیکنان بزرگی چون مسعود شجاعی و اشکان دژآگه و سرمربیان نامداری چون توشاک و دنیزلی هم در استمرار این رکورد منفی نقش ایفا کرده اند و شاید به همین دلیل است که کسی تا به حال نتوانسته به گرد پای محبوبیت تونی اولیویرا پیرمرد پرتغالی برسد و هنوز هم که هنوز است قدیمی ترها برای پرشورها محبوب ترند! موضوع پررنگ تر اینکه تراکتورِ خصوصی هیچ گاه در تهران برنده نبوده تا شاهد عاصی ترین حالت هواداران تراکتور در مدت اخیر باشیم.

 

تراکتورِ معمولی، تیتری که تی تی ها از خواندن آن هم بیزارند!

تراکتور همواره تیمی خاص، پرطرفدار و قابل احترام در فوتبال کشورمان است و نتایج فوق الذکر صرفا آماری است که در سال های اخیر ثبت شده و نافی این قضیه نیست. با این حال تراکتور که همیشه تیمی ترسناک در پایتخت بوده و خاطرات تلخی هم برای هواداران سرخابی ثبت کرده، این روزها به ببری بی دندان و شاید حریفی مورد علاقه برای رقبا تبدیل شده و مسئولان و سیاست گذاران این تیم باید به خود آیند و این تیم محبوب را از سراشیبی رها سازند. برد مقابل رقبای فوتبالی جزو لذت بخش ترین قسمت های فوتبال است و مطمئنا این جمله را از هواداران تیم های مختلف در سرتاسر دنیا زیاد شنیده ایم که هر مسابقه ای را ببازید ولی تیم خاصی را باید ببرید. هر چه هست تراکتور این روزها دیگر یک تیم خیلی معمولی در آزادی است و برای از بین بردن این ذهنیت، دست کم باید تا سال بعد و لیگ بعدی که برای بازی با سرخابی ها به تهران سفر می کند، صبر کند.

حامد حاجی محمدی

به اشتراک گذاری این مطلب!

مقصد بعدی سردار آزمون بالاخره کجاست ؟

شوک به پرسپولیس ؛ امید سرخ ها برای صدرنشینی ته کشید ؟

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه