روستایی که پس از ۳۰ سال از زیر آب بیرون آمد

یک روستا در اسپانیا که چند دهه پیش به زیر آب رفته بود پس از ۳۰ سال دوباره نمایان شد.

 «آکِرِدو»، یک روستا در اسپانیا که حدود ۳۰ سال پیش به زیر آب رفته بود بار دیگر ظاهر شد. این روستا پس از رهاسازی آب سد به زیر آب رفته بود. بنا به گزارش مترو در سال ۱۹۹۲ ده‌ها نفر از خانواده‌هایی که در این روستا زندگی می‌کردند برای نجات جان خود مجبور به ترک آن شدند.

ساکنان محلی پس از آن مجبور به ترک این روستا شدند که با تعطیلی یک سد نیروگاه برق آبی در پرتغال، آب رودخانه لیمیا به زمین‌ها و ساختمان‌های منطقه سرازیر شد. ساکنان پنج روستا در استان اورنسه در ابتدا با تهدیدات جابجایی مقابله کردند، اما پس از ناموفق بودن تلاش خود مجبور به ترک محل زندگی خود شدند.

اما تصاویری که روز دوشنبه از این منطقه منتشر شده نشان می‌دهد که چگونه سطح آب، این روستا را که زمانی در آن زندگی جریان داشته محو کرده بوده است. در این تصاویر سازه‌های سنگی روستا باقی مانده اند، اما سقف‌های بسیاری از ساختمان‌ها فروریخته است. در این تصاویر گل و لای درب‌ها را پر کرده و سازه‌های فلزی که سه دهه زیر آب بوده اند زنگ زده اند. با کاهش سطح آب حالا این امکان فراهم شده تا بار دیگر بتوان در خیابان‌ها و میان سازه‌های های این روستا قدم زد. در میان بقایای این روستا ماشین ها، وسایل شخصی و حتی بطری‌ها به چشم می‌خورند.

بسیاری از ساکنان قدیمی این روستا هنوز زنده هستند و شاید حالا این فرصت برای آن‌ها مهیا شده تا دوباره پا به روستای گمشده قدیمی خود بگذارند.

سدسازی

جریان آب

نیروگاه آبی

تولید برق

انتهای پیام/

به اشتراک گذاری این مطلب!

شرایط وصول و برگشت زدن چک‌های جدید چیست؟

شکست مذاکرات، هدف بایدن!

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه