سفیر ایران در آلمان، گفت: در حالی که حجم مبادلات تجاری ایران و آلمان در سال 2017 به حدود 3.5 میلیارد یورو رسیده بود، در دوران ترامپ، این میزان به نصف تقلیل پیدا کرد. با این وجود در سال 2021 میزان صادرات آلمان به ایران به نزدیک 2 میلیارد یورو رسیده است.

به گزارش ایسنا، محمود فرازنده سفیر جمهوری اسلامی ایران در آلمان در مصاحبه با اتحادیه فدرال توسعه اقتصادی و تجارت خارجی آلمان، علاقه شرکت های آلمانی برای سرمایه گذاری در ایران که ریشه ای تاریخی دارد را بالا ارزیابی کرد و گفت: این علاقه در سطوح سیاسی نیز قابل مشاهده است.

سفیر کشورمان افزود: دسترسی به بازار بزرگ ایران در زمینه های مختلف از جمله انرژی و بازار 400 میلیون نفری کشورهای همسایه، فرصتی بی‌نظیر برای شرکت های آلمانی فراهم آورده است.

 وی افزود: در حالی که حجم مبادلات تجاری ایران و آلمان در سال 2017 به حدود 3.5 میلیارد یورو رسیده بود، در دوران ترامپ، این میزان به نصف تقلیل پیدا کرد. با این وجود در سال 2021 میزان صادرات آلمان به ایران به نزدیک 2 میلیارد یورو رسیده است.

محمود فرازنده بر این نکته تاکید کرد که ایران به دنبال عادی سازی روابط تجاری با اروپاست، اما در صورت عدم وجود اراده لازم از سوی طرف مقابل، این فرصت ها مورد استفاده رقبای تجاری اروپا قرار می گیرند، مسئله ای که جایگاه اروپا در ایران را به شدت تضعیف می کند.

انتهای پیام‌

 
 
 

به اشتراک گذاری این مطلب!

بحران کلید واژه‌ای برای زمین زدن پرسپولیس است

واکنش اولیانوف به تهدید آمریکا علیه ایران

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه