تیم‌های اروپایی در انتظار قرعه‌کشی پلی آف جام جهانی قطر

۱۰ تیم اروپایی قبلاً مکان‌های خود را در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رزرو کرده‌اند و تنها سه سکوی دیگر برای نمایندگان قاره کهن باقی مانده است.

۱۰ تیم اروپایی قبلاً مکان‌های خود را در جام جهانی 2022 قطر رزرو کرده‌اند و تنها سه سکوی دیگر برای نمایندگان قاره کهن باقی مانده است.

 برای تیم‌های اروپایی که هنوز در رقابت هستند، راه صعود به جام جهانی قطر در قرعه کشی پلی آف اروپا در روز جمعه (26 نوامبر 2021) ساعت 17:00 CET (ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران) در زوریخ سوئیس مشخص خواهد شد.

 روش قرعه کشی

بازی‌های پلی آف اروپا با حضور 12 تیم برگزار می‌شود که شامل 10 تیم دوم مرحله اول مقدماتی قطر 2022 و همچنین دو تیم برتر لیگ ملت‌های یوفا که در گروه مقدماتی خود خارج دوم شده بودند.

سپس تیم‌ها به سه مسیر چهار تیمی تقسیم می‌شوند که در هر کدام نیمه نهایی و یک فینال دنبال می‌شود و سه تیم برنده در نهایت به جام جهانی بیست و دوم راه پیدا می‌کنند.

کدام تیم‌ها در پلی آف حضور دارند؟

اتریش، جهموری چک، ایتالیا، مقدونیه شمالی، لهستان، پرتغال، روسیه، اسکاتلند، سوئد، ولز، ترکیه و اوکراین

درام تضمینی

بازی‌های پلی آف منطقه یوفا که امسال به جای بازی های سنتی به صورت رفت و برگشت، قالب جدیدی خواهد داشت، همیشه احساسات زیادی را به همراه داشته است.

چه کسی می تواند هفت گل پردراگ میاتوویچ را در دو بازی در برد مجموع 12-1 صربستان مقابل مجارستان برای راهیابی به فرانسه 98 فراموش کند، یا مورد آلمان و ترکیه را فراموش کند که هر دو برای رسیدن به جام جهانی کره/ژاپن 2002 به پلی آف نیاز داشتند، جایی که آنها در نهایت صعود نکردند.

 در پلی آف پیش از جام جهانی 2014 در برزیل، فرانسه به طرزی خاطره انگیز 2-0 شکست بازی رفت مقابل اوکراین را جبران کرد، در حالی که کریستیانو رونالدو پس از یک دوئل فراموش نشدنی با زلاتان ابراهیموویچ، راهیابی پرتغال به همان تورنمنت را به قیمت شکست سوئد تضمین کرد.

چهار سال بعد، سوئد تیمی بود که پس از حذف ایتالیا از راهیابی به جام جهانی برای اولین بار از سال 1958، صعود به این تورنمنت را جشن گرفتند.

با این حال، هیچ کس در آخرین بار بیشتر از کرواسی از شانس خود استفاده نکرد.  پس از غلبه بر یونان برای گرفتن یکی از آخرین بلیط های روسیه، تیم زلاتکو دالیچ سپس تا فینال در مسکو رفت.

کدام تیم‌های اروپایی به جام جهانی صعود کرده‌اند؟

 بلژیک، کرواسی، دانمارک، انگلیس، آلمان، فرانسه، سوئیس، صربستان و اسپانیا

منبع: فیفا

انتهای پیام/

به اشتراک گذاری این مطلب!

سرمربی تیم ملی اسم یک بازیکن پرسپولیس را یادداشت کرد!

نظر جالب علی کریمی به حواشی نامگذاری یک ماهی به نام علی دایی

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه