میانگین فعالیت ورزشی در پایتخت ۱۳ دقیقه است

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران با بیان اینکه استاندارد جهانی هر شهروند برای انجام ورزش همگانی ۵۲ دقیقه به صورت روزانه است، گفت: این در حالی است که فعالیت بدنی و ورزشی روزانه شهروندان پایتخت به ۱۳ دقیقه می‌رسد.

حسین اوجاقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: درصدد هستیم با برگزاری رویدادهای مختلف، برنامه محله محور و پارکی این میزان را به ۳۰ دقیقه در روز برسانیم.

وی با بیان اینکه با شیوع کرونا مردم کمتر به ورزش همگانی توجه می کنند، یکی از رسالت های مهم این سازمان را توسعه ورزش همگانی و شهروندی برشمرد.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران به موضوع فقر حرکتی میان شهروندان پایتخت پرداخت و گفت: طبق آمار ها ۵۶ درصد از شهروندان تهران دارای فقر حرکتی هستند که بنا داریم با بازگشایی مجموعه های ورزشی این میزان را کاهش دهیم.

به گفته اوجاقی، موضوع چاقی در بخش کودکان نیز از معضلات شایع در جامعه شهروندان تهرانی است.

وی با بیان اینکه هم اینک استخرهای تهران با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت دارند، گفت: فعالیت ورزشی در رشته های پربرخورد نیز با نظر ستاد ملی کرونا متوقف شده است.

اوجاقی اضافه کرد: پیش از شیوع کرونا (۲سال گذشته) نزدیک به ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر نوب (سانس) از امکانات سازمان ورزش بهره مند شدند که این میزان در زمان کرونا و پس از آن (با توجه به تعطیلی ها و استقبال مردم) به ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر سانس رسیده است.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران در پاسخ به این سوال که برای توسعه ورزش میان بانوان چه برنامه ای دارید، اظهار داشت: یکی از اهداف ما توسعه ورزش برای این قشر است چرا که هرچه این قشر به ورزش توجه داشته باشد جامعه سالم تر و با نشاط تر خواهد شد.

وی بیان کرد: بانوان ستون خانواده ها محسوب می شوند و اگر شهری سالم می خواهیم باید به این موضوع بیشتر توجه کرد.

اوجاقی تاکید کرد: هم اینک علاوه بر مجموعه های ورزشی، مجموعه های الزهرا(س)، شهربانوها، بوستانی و ایستگاه های شهروندی نیز برای فعالیت ورزشی بانوان اختصاص یافته است.

سازمان ورزش شهرداری تهران دارای یک هزار مجموعه ورزشی، زمین چمن، استخرهای آبی و چند منظوره است.

به اشتراک گذاری این مطلب!

پنجره پرسپولیس بسته ماند

منتظر افزایش سرمایه این شرکت‌ها باشید

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه