تاشکند میزبان بازی‌های پاراآسیایی جوانان ۲۰۲۵ آسیا شد

کمیته پارالمپیک آسیا پس از بررسی پیشنهادات دریافت شده از سوی کمیته‌های ملی کشورهای مختلف، تاشکند ازبکستان را به عنوان میزبان بازی‌های پاراآسیایی جوانان ۲۰۲۵ انتخاب کرد.

بازی‌های پاراآسیایی جوانان هر چهار سال یکبار در کشورهای مختلف قاره کهن برگزار می‌شود. بحرین تا چند روز دیگر میزبان این دوره از بازی‌ها در سال ۲۰۲۱ است. بنا بر اعلام کمیته پارالمپیک آسیا دوره بعدی این بازی‌ها در شهر تاشکند ازبکستان در سال ۲۰۲۵ برگزار خواهد شد.  کمیته پارالمپیک این کشور که مورد حمایت وزارت گردشگری و ورزش ازبکستان هم هست، درخواست میزبانی این رویداد را برای اواخر ماه سپتامبر یا اوایل اکتبر ۲۰۲۵ ارائه کرده است. 

«ماجد راشد» رییس کمیته پارالمپیک آسیا در این خصوص گفت: با وجود آنکه کار سختی برای انتخاب میزبان این رویداد داشتیم اما از اینکه پیش از برگزاری بحرین ۲۰۲۱، توانستیم به جمع‌بندی برسیم و میزبان بعدی این رویداد را معرفی کنیم بسیار خوشحالیم. نکته مهم آن است که آسیای میانه نخستین رویداد بزرگ خود را برگزار خواهد کرد. 

رئیس کمیته ملی پارالمپیک ازبکستان هم در این خصوص اظهار داشت: این اتفاق لحظه بسیار مهمی برای جنبش پارالمپیک در ازبکستان است. ما یک کشور در حال پیشرفت هستیم و موفق شدیم تعداد ورزشکاران و مدال‌های خود را در بازی‌های پاراآسیایی و پارالمپیک به تدریج افزایش دهیم. میزبانی بازی‌های جوانان در سال ۲۰۲۵ نشان از تعهد ما برای توسعه نسل‌های آینده در ورزش‌های پارالمپیکی دارد و بسیار خرسندیم از اینکه میزبان بهترین ورزشکاران جوان منطقه در آسیا میانه خواهیم بود.

به اشتراک گذاری این مطلب!

مدیرعامل جدید ذوب آهن امروز معرفی می‌شود؛ احسانی جدی‌ترین گزینه

گرامیداشت هفته بسیج در هفته ششم لیگ برتر فوتبال

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه