دبیر کل کمیته المپیک قطر: سطح مناسبات ورزشی تهران-دوحه افزایش می‌یابد

دبیرکل کمیته ملی المپیک قطر در دیدار با «سیدرضا صالحی‌امیری» با اشاره به روابط حسنه بین تهران و دوحه گفت: سطح مناسبات ورزشی ۲ کشور هم باید افزایش یابد.

«جاسم رشید» این اظهارات را روز یکشنبه و در حاشیه مجمع عمومی شورای المپیک آسیا به صالحی‌امیری رییس کمیته ملی المپیک کشورمان بیان کرد و افزود: بدون تردید توسعه مناسبات ورزشی باعث افزایش دوستی و صلح جهانی می‌شود و همواره بین ۲ کشور ایران و قطر روابط خوبی حاکم بوده است.

دبیر کل کمیته ملی المپیک قطر  یادآور شد: بدون تردید ایران و قطر می‌توانند از ظرفیت‌های هم استفاده کنند و از افزایش مناسبات ورزشی ۲ کشور استقبال می‌کنیم.

سیدرضا صالحی‌امیری هم به مناسبات مطلوب تهران- دوحه اشاره کرد و درباره میزبانی قطر گفت: برگزاری رویدادهای مختلف ورزشی در قطر نشان دهنده امکانات و برنامه‌ریزی خوب این کشور است و گزارشی که برای میزبانی بازی‌های آسیایی ارایه شد نشان می‌دهد مانند بازی‌های آسیایی ۲۰۰۶ میزبانی خوبی را از سوی قطر شاهد خواهیم بود.

وی افزود: تمامی مواردی که مربوط به میزبانی این کشور در بازی‌های آسیایی ۲۰۳۰ است بسیار مطلوب و بدون نقص و در حال توسعه بود و بدون تردید همکاری ورزشی ۲ کشور می‌تواند کمک بسزایی در  توسعه ورزش یکدیگر کند.

همچنین رییس کمیته ملی المپیک در دیدار با شاهزاده فیصل همتای اردنی خود گفت: با توجه به عضو بودن شاهزاده فیصل در کمیته بین‌المللی‌ المپیک حمایت بیشتر از ایران را در تصمیم‌گیری‌های IOC و توسعه روابط  ورزشی بین ایران و اردن را خواستارم.

قرار است شاهزاده فیصل و صالحی امیری پس از بازگشت به کشورشان و بررسی‌های لازم مفاد مورد نظر خود را برای یکدیگر ارسال کنند تا در صورت توافق، طرفین تفاهم‌نامه‌ای امضا کنند.

هفتاد و هشتمین نشست هیات اجرایی و چهلمین مجمع عمومی شورای المپیک آسیا از روز گذشته (شنبه) بدون حضور شیخ احمد الفهد الصباح رییس او.سی.ای در دوبی آغاز شد که از ایران رییس کمیته ملی المپیک راهی امارات شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

محمد کریمی: جای نگرانی نیست، تبدیل به همان طوفان زرد همیشگی می‌شویم/ به تیم ملی برمی‌گردم و مسافر جام جهانی می‌شوم

کاهش دویست میلیارد تومانی حکم ویلموتس؟

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه