قهرمانان مسابقات شطرنج کشوری در همدان معرفی شدند

قهرمانان چهارمین دوره مسابقات شطرنج کشوری جام اکباتانا به میزبانی شهر همدان معرفی شدند.

 مسابقات جام اکباتانا به میزبانی هیات شطرنج استان همدان و با حضور ۱۴۸ بازیکن از استان‌های آذربایجان شرقی، مازندران، اصفهان، البرز، مرکزی، کردستان، لرستان، کرمانشاه و همدان در ۹ دور به روش سوئیسی (۲ دور شتاب و ۷ دور نرمال) برگزار شد.

در این پیکارها و پس از انجام ۶۶۶ بازی ساسان علی‌بابایی از همدان عنوان قهرمانی را کسب کرد، طاها گلشنی از آذربایجان شرقی دوم شد و محمدحسین قنبرعلی فرزاد از همدان سکوی سوم را تصاحب کرد.

همچنین امیرعباس ملکی از مرکزی و سینا کوروند از همدان به ترتیب چهارم و پنجم شدند و در رده سنی پیشکسوتان علی خادمی دیگر شطرنجباز همدانی بر سکوی قهرمانی ایستاد.

در رده بانوان نیز پارمیدا قزاقی از همدان قهرمان شد و فاطمه خادمی دیگر ورزشکار همدانی مقام دوم را به دست آورد.

در بخش بازیکنان دارای درجه بین‌المللی کمتر از ۱۷۰۰ نیز پرهام برجی از استان مرکزی قهرمان شد و ابوالفضل فتحی از همدان مقام دوم را کسب کرد و در رده بازیکنان دارای درجه بین‌المللی کمتر از ۱۵۰۰ امیر احسان خدایی از همدان عنوان نخست را به دست آورد و شاهو محمدی از کردستان دوم شد.

در رده بازیکنان دارای درجه بین‌المللی کمتر از ۱۳۰۰ نیز مصطفی سلیمانی آرا و مهدی ابراهیمی هر ۲ از همدان به ترتیب اول و دوم شدند و در بخش بازیکنان دارای درجه بین‌المللی کمتر از ۱۱۰۰ و یا بدون درجه بین‌المللی محمد متین کیانی فتوت و مهنا حمیدیان از همدان به ترتیب عنوان‌های اول و دوم را کسب کردند.

این پیکارها با عنوان گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم فروغی مدیر روابط عمومی هیات شطرنج استان همدان و به مدت ۲ روز برگزار شد.

تمامی رقابت‌های جام اکباتانا در چارچوب قوانین فدراسیون جهانی شطرنج برگزار و جدول رتبه‌بندی نیز برای محاسبه ریتینگ به فدراسیون جهانی ارسال شد.

نفرات برتر این مسابقات جایزه نقدی به همراه حکم قهرمانی دریافت کردند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

پشیمانی مجیدی از دادن رضایت نامه موسوی: نمی‌دانستم به گل گهر می‌رود

تیم‌های راه یافته به نیمه‌نهایی کشتی مشخص شدند

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه