برنامه‌ای که انگار روی یخ نوشته شد/ لغو اردوی تیم زنان و یک ضربه جبران نشدنی 

برخلاف برنامه‌های اعلام شده از سوی فدراسیون فوتبال، فعلاً خبری از اردوی برون‌مرزی و دیدار دوستانه برای تیم ملی فوتبال زنان در دسترس نیست.

بعد از آن‌که تیم ملی فوتبال زنان ایران در مهرماه توانست نخستین صعود تاریخ فوتبال زنان به جام ملت‌های آسیا را رقم بزند و مشخص شد که شاگردان ایراندوست یکی از 12 تیم شرکت‌کننده در این تورنمنت در سال 2022 خواهند بود، وعده‌های پرشماری درباره تدوین برنامه آماده‌سازی پر زرق و برق از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال مطرح شد.

 

از اردوی برون‌مرزی در بلژیک و برگزاری دیدار تدارکاتی در این کشور تا نامه‌نگاری و مکاتبه با تیم‌هایی چون تایلند و ژاپن و هم‌چنین ارائه درخواست برگزاری تورنمنتی 4 جانبه به میزبانی هند برای آن‌که زنان فوتبالیست ایرانی بتوانند با حداکثر آمادگی در جام ملت‌های آسیا 2022 هند که از 30 دی‌ماه سال جاری تا 17 بهمن‌ماه برگزار می‌شود حاضر شوند.

 

اما از تمام برنامه‌ریزی ارائه شده از سوی مسئولان فدراسیون فوتبال، فعلا اردوی یک هفته‌ای در کیش محقق شده که در آن اردو هم شاگردان مریم ایراندوست حریف تدارکاتی مناسبی نداشتند و تنها یک مسابقه با تیم منتخب کیش برگزار کردند که اصلا برای تیمی که می‌خواهد در بین 12 تیم برتر آسیا رقابت کند، حریف مناسبی نیست.

-

 

قرار بود ابتدا اردوی بلژیک در اواخر آبان و سپس اعلام شد که در آذرماه برگزار می‌شود و برای این مسئله توافق‌نامه‌ای هم میان فدراسیون ایران و بلژیک امضا شد و وزارت ورزش و جوانان گفته شد که قرار است متولی هزینه‌های سفر تیم ملی زنان باشد، اما شورای برون‌مرزی وزارت‌خانه اردوی تیم ملی را کنسل کرد و اجازه عزیمت را به شاگردان ایراندوست نداد.

 

 

جالب آن‌که مسئولان فدراسیون فوتبال در مصاحبه‌های چندباره خود در روزهای گذشته اشاره‌ای به لغو اردوی بلژیک نداشتند، هر چند که مریم ایراندوست سرمربی تیم ملی زنان بارها گلایه‌اش نسبت به عدم برگزاری بازی دوستانه را بیان کرده و این مسئله مهم‌ترین چالش تیمش در راه حضور در جام ملت‌ها دانسته است.

 

بدون‌شک برای تیمی که می‌خواهد اولین‌بار در جام ملت‌ها حاضر شود و باید سه تیم قدرتمند چین، چین تایپه و هند رقابت کند، رویارویی با رقبای هم‌تراز شرایطی مناسب را فراهم می‌آورد، اما آن‌طور که نایب رئیس زنان فدراسیون فوتبال تشریح کرده فعلا تیمی حاضر به بازی با تیم ملی فوتبال زنان ایران نشده و این مسئله باعث شده تا اردوها در مرکز ملی فوتبال بدون انجام بازی تدارکاتی صرفاً جهت آماده‌سازی و هماهنگی بیشتر بازیکنان برگزار شود!

 

باید دید بعد از منتفی شدن سفر به بلژیک و هم‌چنین تورنمنت چهار جانبه هند و البته عدم تمایل ژاپن و تایلند برای رویارویی با تیم ملی فوتبال زنان ایران، پلن بعدی مسئولان فدراسیون فوتبال در فاصله 2 ماه تا شروع جام ملت‌ها چیست و شاگردان مریم ایراندوست با چه میزان آمادگی و البته چه شرایط و امکاناتی راهی بمبئی برای نخستین حضور در جام ملت‌های آسیا خواهند شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

این پیش‌بینی را جدی بگیرید / کف قیمت بیت‌کوین چقدر است؟

مهدی: ضمانتی برای تداوم حضور تماشاگران وجود ندارد(ویدیو)

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه