میزبانی ایران از ورزشکاران ۲۲ کشور در مسابقات سیزم

سخنگوی نیروی انتظامی از برگزاری سی وپنجمین مسابقات کشتی نظامیان جهان(سیزم) از ۲۹ آبان تا ۴ آذر سال جاری در ایران خبر داد و گفت: در این رویداد مهم ورزشی، ۳۰۰ ورزشکار از ۲۲ کشور با یکدیگر رقابت می‌کنند.

سردار مهدی حاجیان روز چهارشنبه در نشست خبری ضمن تبیین برنامه ها و تمهیدات سی و پنجمین دوره مسابقات کشتی نظامیان جهان گفت: هدف سیزم صلح بین المللی، ایجاد اتحاد و همبستگی بین نیروهای نظامی جهان است؛ ضمن اینکه شعار آن دوستی از طریق ورزش است.

وی با تبیین برنامه ها و تمهیدات سی و پنجمین دوره مسابقات کشتی نظامیان جهان(سیزم) ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام و معزز انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای عرصه نظم و امنیت، مدافعان حرم و درود و سلام بر روح بلند و ملکوتی امام راحل و آرزوی سلامتی و طول عمر با عزت برای مقام معظم رهبری مدظله العالی گفت: امروز موضوع ورزش در جهان به عنوان یک دیپلماسی تخصصی مطرح است؛ در واقع موضوع قهرمانی فردی و تیمی برای کشورها باعث غرورآفرینی و به اهتزاز درآمدن پرچم آنها خواهد شد.

حاجیان ادامه داد: سی و پنجمین دوره مسابقات کشتی نظامیان جهان امسال به عنوان رویدادی مهم در کشور از روز شنبه ۲۹ آبان تا ۴ آذر ماه برگزار می شود؛ این مسابقات با محوریت ستاد کل نیروهای مسلح و به میزبانی نیروی انتظامی است و بعد از المپیک، ورزش نظامیان جهان دومین رویداد بزرگ  جهانی است که  ۱۴۰ کشور عضو سازمان بین المللی (سیزم) در آن حضور دارند.

سخنگوی ناجا در ادامه افزود: ایران اسلامی از سال ۱۳۳۶ عضو این کمیسیون (سیزم) شده و تاکنون برای چندمین بار میزبانی این رویداد را (از سال ۱۳۹۲ ) در ورزش های مختلف با محوریت ستاد کل نیروهای مسلح بر عهده داشته است.

اهداف برگزاری مسابقات سیزم

حاجیان با بیان اینکه موضوع دیپلماسی ورزشی نظامیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هدف سیزم صلح بین المللی، اتحاد و همبستگی بین نیروهای نظامی جهان است،  ضمن اینکه شعار آن دوستی از طریق ورزش است،  تصریح کرد: توسعه روابط با هدف حفظ صلح و امنیت بین الملل، ایجاد دوستی و وحدت بین نظامیان جهان نیز از دیگر اهداف برگزاری مسابقات سیزم است.

وی خاطر نشان کرد: ایران اسلامی به عنوان ستون امنیت در منطقه محسوب می شود از این رو با افتخار میزبانی این رویداد مهم جهانی را بر عهده گرفته است.  

سخنگوی نیروی انتظامی اظهار داشت: مقرر است ۲۲ کشور (۳۰۰ نفر از نظامیان جهان) در این رویداد بزرگ بین المللی شرکت کنند و برگزاری این مسابقات در نوع خود بی نظیر است؛ امیداریم بتوانیم نتایج خوب و قابل قبولی از این مسابقات کسب کنیم.

وی گفت: این مسابقات در ورزشگاه  ۱۲ هزار نفری آزادی و در قالب کشتی آزاد و فرنگی به ترتیب در اوزان ۵۷ تا ۱۲۵ و ۵۵ تا ۱۳۰ برگزار می شود؛ تیم ایران در قالب ۳۶ نفر در این مسابقات شرکت خواهد کرد ضمن اینکه طی سال های گذشته کشور جمهوری اسلامی ایران با شرکت در این مسابقات مقام های قابل قبولی کسب کرده است.

آمادگی کامل برای برگزاری مسابقات

معاون اجتماعی نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی با آمادگی کامل و صد در صدی میزبانی این دوره از مسابقات را بر عهده گرفته است و ان شاء الله در این رویداد بزرگ و مهم تیم کشتی نظامیان جمهوری اسلامی ایران به مقام قهرمانی دست پیدا کند و باعث افتخار مردم عزیز ایران اسلامی شود.

 

به اشتراک گذاری این مطلب!

سرمربی شهرداری همدان: کسب حداکثر امتیاز هدف ما در دیدار با قشقایی است

نگهداری چمن ورزشگاه شهید چمران ساوه در گرو تامین «کاور» است

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه