به دنبال برگزاری اردوی مشترک با روسیه هستیم/ عسکری: برای بازگشت هادی‌پور عجله نخواهیم کرد

سرمربی تیم ملی تکواندو گفت: در حال رایزنی با روسیه هستیم تا قبل از مسابقات جهانی، اردوی مشترکی با یکی از بهترین تیم‌های حال حاضر دنیا داشته باشیم.

وی تصریح کرد: نفرات خوب و چهره‌های جوانی در مسابقات حضور داشتند، اما  چیزی که بیشتر نمود داشت همان گلایه‌های کارشناسان به تیم ملی بود. ماحصل تیم ملی همین مسابقات است و در چهار روز برگزاری مسابقات چند مبارزه را بیشتر ندیدم که نفرات از ضربات چرخشی و ریسکی استفاده کنند و  بقیه همان سبک کف پا و گلایه‌های کارشناسان را اجرا می‌کردند. فکر می‌کنم بابت این قضیه باید تغییراتی در بحث آموزش، ساختار و باشگاه‌ها داشته باشیم تا در دراز مدت نتیجه آن را در تیم ملی ببینیم. 

 

سرمربی تیم ملی در خصوص اینکه بهتر نبود رقابت‌ها با هوگوهای مورد تایید فدراسیون جهانی برگزار شود، عنوان داشت: اگر این اتفاق می‌افتاد خیلی بهتر بود، اما یکسری محدودها همیشه دست و بال ما را می‌بندد. این مطلب در حوزه کاری من نیست، اما اگر این اتفاق بیفتد خیلی بهتر خواهد بود. تمام تلاش ما این است که انتخابی مرحله بعد که ورود به اردوی تیم ملی خواهد بود، حتماً با یکی از هوگوهای استاندارد باشد. 

 

عسکری در خصوص شانس نفراتی مانند فرزان عاشورزاده که در این مسابقات موفق به کسب مدال نشد،  برای حضور در مرحله بعدی انتخابی گفت: نفرات اول باشگاه‌های آسیا و جام فجر و نفرات اول و دوم اوپن آسیا و مدال‌آوران قهرمانی آسیا را از حضور در این مسابقات معاف کردیم. بنابراین مبنا حضور نفرات اول و دوم این مسابقات به انتخابی ورود به اردوی تیم ملی گذاشتیم، اما نمی‌شود به راحتی از بازیکنی مثل فرزان عاشورزاده که خود را در سطح ملی مطرح و تجربه مسابقات جهانی و المپیک را دارد، گذشت.

-

 

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم باید فرصت را به عاشورزاده بدهیم که در مرحله بعدی حضور داشته باشد، چرا که ما در نهایت به دنبال اعزام بهترین بازیکنان هستیم. البته شاید این فرصت برای بازیکن شاخصی که با اختلاف نزدیک به نفرات اول و دوم مسابقات باختند نیز وجود داشته باشد. به طور مثال در وزن نخست بازیکنی  16 ساله داشتیم که فوق‌العاده بازی کرد. بازیکنی باهوش و تکواندو بلد که سوم شد و حتماً به انتخابی ورود به اردوی تیم ملی دعوت خواهد شد. 

 

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص زمان اعلام کادرفنی تیم ملی به تسنیم گفت: قطعاً تا قبل از مسابقات انتخابی ورود به اردو، تکلیف کادرفنی تیم ملی مشخص خواهد شد. قرار شد  تا گزینه‌هایی که تعامل با آنها برای همکاری وجود دارد را به کمیته فنی معرفی کنم تا از بین آن نفرات کمیته فنی بر اساس سوابق و رزومه انتخاب کند. حضور 2 مربی در کادرفنی قطعی است و روی سه نفر نیز در حال صحبت هستیم. 

 

عسکری در خصوص برنامه‌های تیم ملی برای حضور در اردوها و تورنمنت‌های آماده‌سازی تاکید کرد: در تدارک هستیم که تا قبل از مسابقات جهانی یک اردوی مشترک داشته باشیم و در یک تورنمنت نیز به میدان برویم. بحث کارهای تورنمنت را فدراسیون انجام می‌دهد و در بحث اردوی مشترک نیز رایزنی با تیم ملی روسیه به عنوان یکی از تیم‌های خوب حال حاضر دنیا شروع کردیم. 

 

وی در خصوص بازپس‌گیری سکوی جهانی تیم ملی تکواندو در مسابقات جهانی گفت: باید تمام سختی‌ها را به جان بخریم و جدیت خود را بیشتر کنیم. مطمئن هستم با توانمندی و روحیه بچه‌ها می‌شود این کار را انجام داد. البته کار راحتی در پیش نداریم، اما پتانسیل این کار  را داریم.  

 

سرمربی تیم ملی تکواندو در خصوص شرایط آرمین هادی‌پور برای حضور در مسابقات جهانی افزود: آرمین بازیکن فوق‌العاده با غیرت، جنگنده و پرتلاشی است که در حال حاضر تجربه حضور در المپیک را نیز دارد. طبق آخرین صحبت‌هایی که با او داشتم قرار شد به هیچ عنوان برای بازگشتن به میادین عجله‌ای نداشته باشد تا خدایی نکرده تجربه تلخ خانم حمیده عباسعلی تکرار شود. حتی اگر هادی‌پور به مسابقات جهانی نرسد، چند ماه بعد بازی‌های آسیایی را داریم تا در این رویداد حتما حضور داشته باشد. برای بازگشت آرمین عجله نخواهیم کرد تا سلامتی کامل خود را به دست بیاورد. 

به اشتراک گذاری این مطلب!

کدام تیم‌ها به جام جهانی قطر صعود کرده‌اند؟

جزئیات پشت‌پرده اعتراضات مقابل شهرداری اهواز + دادنامه

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه