سرمربی تیم فوتبال زنان سیرجان: کارت زردها قهرمانی آسیا را از ما گرفت

سرمربی تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان گفت: در جام باشگاه‌های آسیا اعتبار و قدرت فوتبال زنان ایران را به نمایش گذاشتیم. از همه نظر با اردن برابر بودیم اما کارت زرد بیشتر سبب شد تا به نایب قهرمانی برسیم.

مریم جهان نجاتی روز چهارشنبه اظهار داشت: به دلیل نگاه خوب ای‌اف‌سی، جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا برای نخستین مرتبه، برگزار شد. شهرداری سیرجان از نظر امتیاز، گل زده و تفاضل گل مقابل تیم اردن شرایطی برابر داشت و تنها برای داشتن کارت زرد بیشتر نایب قهرمان این مسابقات شدیم.

وی افزود: در طول تاریخ فوتبال زنان، ملی‌پوشان ما هرگز نتوانستند تیم‌های ملی ازبکستان یا هند را شکست دهند اما ما با یک برنامه‌ریزی خوب ۶۰ روزه سطح جدیدی از فوتبال زنان ایران را به آسیا معرفی کردیم. بسیاری از اساتید فوتبالی از سبک جدید و تاکتیک تیم فوتبال زنان سیرجان تمجید کردند.

سرمربی تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان عنوان کرد: کمتر تیمی در فوتبال زنان با سیستم ۴،۳،۳ بازی می‌کند. این سیستم بسیار تهاجمی است که به دنبال مساوی کردن یا حضور صرف در جام باشگاه‌ها نبودیم، بلکه می‌خواستیم قهرمان این رقابت‌ها شویم.

وی ادامه داد: تیم بنیادکار ازبکستان هشت ملی‌پوش داشت و تیم ملی این کشور، ۵ بر صفر تیم ملی فوتبال زنان ایران را شکست داده بود. البته ازبکستان و ما تنها تیم‌هایی بودیم که لژیونر نداشتیم. تیم هند سطح خوبی داشت و ۲ بازیکن از غنا، ۲ بازیکن از پورتوریکو و یک بازیکن از میانمار برای این تیم بازی می‌کرد و ۲ مراکشی و یک الجزایری لژیونرهای اردن بودند.

جهان نجاتی یادآور شد: در مسابقات سنگینی شرکت کردیم اما نتیجه خیلی خوبی گرفتیم. دولت‌ها همراه میلیاردها تومان هزینه می‌کنند تا موج اجتماعی در جامعه ایجاد شود اما ما با برد و جنگندگی توانستیم در آن میدان، غرور ملی و شور و نشاط در کشورمان ایجاد کنیم.

وی اضافه کرد: به مدت ۱۰ سال مربی رده‌های مختلف سنی تیم‌های ملی بودم در دیدارهای بین‌المللی زیادی شرکت کردم، اما جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا نخستین میدانی بود که به عنوان سرمربی در آن حضور یافتم. در این رقابت‌ها توانستیم خیلی از ارزش های فوتبال زنان را به نمایش بگذاریم.

سرمربی تیم شهرداری سیرجان گفت: اگر بازیکنام با تجربه‌تر بودند شاید قهرمان می‌شدیم، با این وجود به تک تک بازیکنانم افتخار می‌کنم و دو سوم از بازیکنانم سیرجانی هستند.  کم سن و سال‌ترین بازیکن این تیم ۱۴ سال سن دارد و با همه مشکلات به جوانان میدان دادیم. حتی زینب عباس‌پور دفاع وسط سابقه بازی در هیچ تیم لیگ برتری را تاکنون نداشته است. فکر نمی‌کنم هیچ سرمربی جرات داشته باشد تا از این بازیکنان جوان بدون تجربه استفاده کند. ثابت کردیم که می‌توانیم قهرمان آسیا هم شویم.

تیم فوتبال زنان شهرداری سیرجان برای نخستین بار در جام باشگاه‌های آسیا شرکت و با برتری برابر تیم‌های هند و ازبکستان و شکست مقابل اردن نایب قهرمان این رقابت‌ها شد.

جام باشگاه‌های فوتبال زنان آسیا از ۱۶ تا ۲۲ آبان‌ماه در اردن برگزار شد و به دلیل برگزار نشدن این رقابت‌ها در شرق آسیا، برنده فینال این مسابقات در غرب آسیا، قهرمان جام باشگاه های آسیا شناخته شد.

به اشتراک گذاری این مطلب!

در آستانه اعزام به تاشکند؛/ ۲ وزنه‌بردار از اردوی تیم ملی خط می‌خورند

تاکید سرمربی والیبال دختران بر تشکیل تیم ملی «ب»

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه