تاکید سرمربی والیبال دختران بر تشکیل تیم ملی «ب»

سرمربی تیم والیبال دختران گفت: بازیکنان شایسته خوبی در تیم ملی داریم اما بهتر است تا تیم «ب» هم در والیبال زنان داشته باشیم تا جوانان در کنار بزرگسالان با کسب تجربه، پشتوانه تیم ملی باشند.

میتر شعبانیان روز چهارشنبه  اظهار داشت: قرار بود استعدادیابی و انتخابی رده نونهالان را برگزار کنیم اما به دلیل فراگیری ویروس کرونا، در این برنامه‌ها وقفه ایجاد شد. آخرین المپیاد نونهالان در سال ۱۳۹۷ در ساری برگزار شد و پس از آن بخاطر کرونا دیگر این رقابت‌ها را برپا نکردیم. به همین دلیل منتخبان المپیاد ۹۷ را به اردو ارزیابی بازیکنان نوجوان دعوت کردیم.

وی افزود: همچنین پرسشنامه مختصری را در سایت فدراسیون بارگذاری کردیم تا بازیکنانی که در المپیاد نبودند، در این طرح ثبت نام کنند. ۸۶۰ نفر در این طرح ثبت نام کردند که از این تعداد قد پنج دختر بالای ۱۸۰ سانتیمتر بود و مابقی مشکل قد داشتند و اما از آنها درخواست کردیم تا ویدیویی از خود ارسال کنند.

سرمربی تیم والیبال دختران عنوان کرد: پس از ارزیابی این دختران ۶۰ نفر را انتخاب کردیم که ۴۰ نفر از آنان در اردوی اصفهان شرکت کردند و ۲۰ نفر بعدی هم در مرحله دوم، شرکت خواهند کرد.

وی یادآور شد: اولویت ما در انتخاب بازیکنان برتر برای تیم نوجوانان، قد، استاندارد فیزیکی و مهارت بالاست. در واقع استعدادیابی باید با پشتوانه‌سازی ملی باشد.  همانطور که برای پسران نیز اولویت روی قد است، روی دختران هم چنین اولویتی را در نظر داریم. برخی از دختران قد بلندی دارند اما از نظر فیزیکی ضعیف هستند و باید به آنها فرصت دهیم تا رشد کنند.

شعبانیان با اشاره به اینکه نباید استعدادهای والیبال زنان را رها کرد، گفت: نخبه‌ها به تیم ملی می‌روند و ضعیف‌ترها راهی استان‌ها می‌شوند تا روی آنها سرمایه‌گذاری لازم انجام شود.

وی اظهار داشت: هر چقدر تعداد بازیکنان خوب در رده امید یا بزرگسالان بیشتر باشد، رقابت بیشتری بوجود می‌آید و این امر سبب رشد و پیشرفت تیم ملی می‌شود. بازیکنان شایسته خوبی در تیم ملی داریم اما بهتر است تا تیم «ب» هم در والیبال زنان داشته باشیم تا بازیکنان جوان‌تر در کنار بزرگسالان با کسب تجربه، پیشرفت کنند و پشتوانه تیم ملی باشند و آینده خوبی را برای والیبال زنان ایران رقم بزنند.

به اشتراک گذاری این مطلب!

سرمربی تیم فوتبال زنان سیرجان: کارت زردها قهرمانی آسیا را از ما گرفت

خوابگاه ورزشی گتوند به خواب رفت

0 دیدگاه

    ارسال دیدگاه